ABŞ-da qəribə olay yaşanıb.
Milli.Az haberler-ə istinadla xəbər verir ki, ağrıkəsici qəbul edən qadının bir müddət sonra dəri və dırnaqlarının rəngi dəyişib.
ABŞ-da yaşayan 25 yaşlı qadın dişi ağrıdığı üçün ağrıkəsici qəbul edib. Ağrıkəsicidəki benzokain maddəsinin təsirindən bir neçə saat sonra qadının qanının rəngi dəyişib. Bu da onun dəri və dırnaq rənginin tündləşməsinə səbəb olub.
Qanı tünd bənövşəyi rəngə çevrilən qadın xəstəxanaya müraciət edib. Adı açıqlanmayan qadına "methemoqlobinemiya" diaqnozu qoyulub. Məlum olub ki, onun qanındakı oksigenin miqdarı 67 faiz təşkil edir (Normalda 95-100 faiz olmalıdır).
Hazırda müalicə alan qadının vəziyyəti normaldır.
Mediainfo.az
Azərbaycanda yeni Ombudsman seçiləcək
Bakıda məktəbdə şagird faciəvi şəkildə öldü
“Real” “El-Klasiko”da “Barselona”ya qalib gəldi
Astarada kişi evində faciəvi şəkildə öldü
“Onları İrana göndərmək lazımdır” - Xalq artisti
Qaradağda əsgərləri daşıyan avtobus aşdı
Milli təhlükəsizliyin qorunmasına rəhbərlik etmiş şəxs dövlət sirlərini ticarət obyektinə çevirib
U-21 millimizdən tarixi nəticə








.jpg)










.jpg)
















.jpg)
















